رهبران تغییر، کسانی که ایده های بزرگی در سر دارند، کسانی که میتوانند این ایده ها را به عمل تبدیل کنند، چه کسانی هستند؟

رهبران استارتاپ ها، کسب و کارهای نوپا، کسانی که ریسک میکنند و وارد مسیر سخت کارآفرینی میشوند، چه ویژگی هایی دارند که آنها را از باقی جدا میکند؟

هنگامی که کاری را شروع میکنیم، سوالی که به ذهن همه ما خطور میکند، آیا ما میتوانیم یکی از آن افراد باشیم؟

انسان ها در طول زندگی در یک مسیر خطی رشد میکنند. یک سری قدم های تعریف شده که در هر سنی باید کارنامه ای از کارهای انجام شده را پر کرده و تحویل بدهند تا وارد مرحله بعد شوند. به این دسته از آدمها، "آدم های مقلد" می گویند، کسانی که با تقلید و رفتن مسیر خاکی موجود بر روی کوه، به نوک قله میرسند و موفق میشوند.

در مقابل این ها، آدمهای "نامقلد"، "نا سازگار" وجود دارند. کسانی که ریسک می کنند، مسیرهای سنگی دست نخورده را میبینند، کسانی که با مشکلات مواجه میشوند و برای آنها راه حل های خلاقانه ای پیدا میکنند. کسانی که میخواهند دنیا را همگام با رویاهای خود رشد دهند. مثال بارزی که مطمئنن به ذهنتان رسیده، الن ماسک است.

ما همگی ایده هایی خلاقانه ای داریم، که برخی فقط آنها را در ذهن خود نگه میداریم، یک سری آن را پیاده میکنیم و شکست میخوریم و دوباره به مسیر خطی زندگی بازمیگردیم، یک سری دیگر هم هستند که آنها را با موفقیت تبدیل به ایده ای عالی می کنند.

در سال 2008، چهار دانشجو به مشکلی کاملا واضح برخوردند. عینک. بسیار از دانشجویان در طول دوران دانشجویی عینکشان خراب میشد ولی به دلیل هزینه های بالا آن را عوض نمیکردند، یا حداقل یک ترم صبر میکردند و تا جایی که میتوانستند از عینکشان استفاده می کردند. در آن زمان یک شرکت بود که 80% مالکیت بازار عینک را داشت، و برای سود بیشتر عینک ها را با هزینه ی بالایی میفروخت. این چهار دانشجو که کلی قرض هم داشتند، ریسک کرده و تلاش کردند که با این مالک بازار مقابله کنند. نه دانشی در تجارت الکترونیک و نه آشنایی با تکنولوژی داشتند. آنها میخواستند استراتژی شرکت زاپس در زمینه کفش "کفش ها را برای امتحان کردن به درب خانه میفرستیم" را پیاده کنند. علاوه بر آن، با هر عینکی که خریداری میشد، یک عینک دیگر به کسانی که نیاز داشتند، میدادند. 

پس از تلاش های فراوان بالاخره در فوریه سال 2010 ساعت چهار صبح توانستند سایت خود را فعال کنند و شروع به کار کنند. پس از اینکه یکی از مجله های معروف مد جی کیو، به آنها نام "عینک های نت فلکس" را داد، رشد عظیمی کرده و با اینکه در کل انتظار داشتند که 2 یا 3 تا عینک بفروشند، هدف های یک سال خود را زدند.

رهبران این نوع شرکت ها، رهبرانی ریسک پذیر و خلاق هستند که در مقابل شرکت های بزرگی چون آمازون، گوگل و نایک می ایستند و سهم بازارشان را میگیرند. حتی این شرکت عینک سازی – واربی پارکر در رده بندی شرکت های نوآورانه، در رده ی اول جای گرفت. جدولی که هر سال شرکت هایی مانند گوگل، ... با هزاران کارمند خود در رده اول قرار میگرفتند.

حال در این شرکت ها، داشتن افرادی که بتوانند خلاق باشند، استراتژی های نوآورانه پیاده سازی کنند که بتوانند سهم بازار را از شرکت های بزرگ حوزه بگیرند بسیار مهم است.و مهم تر از کارکنان، رهبران این استارت اپ ها و شرکت ها هستند. رهبرانی که بتوانند، آنها را هدایت کنند و افرادشان را رشد دهند، تشویقشان کنند که نظراتشان را بیان کنند و مهم تر از همه تغییر ایجاد کنند.

حال اگر به بازار ایران بخواهیم نگاهی بیندازیم، در حوزه تجارت الکترونیک، شرکتی مانند بامیلو وجود دارد. این شرکت در حدود چهار سال پیش در بازاری که یکه تاز آن دیجیکالا بود شروع به کار کرد و کم کم با رشد سریع و بالایی که داشت توانست سهم از بازار قابل توجهی را از آن خود کند.

یکی دیگر از این استارتاپ ها، اسنپ است. ایده ای که بسیاری برای اجرای آن تلاش کردند و هنوز هم میکنند و شکست خوردند. اسنپ کم کم رشد کرد، و هم اکنون تبدیل به برندی مورد اطمینان و بزرگ شده است.

نامقلدها – کسانی که متفاوت از روند خطی حرکت میکنند –

چگونه شروع میکنند؟

چگونه ریسک میکنند؟

چگونه رشد میکنند؟

چگونه شرکت های نامقلد مقابل شرکت های تقلید کار خلاقانه عمل میکنند؟

چه فرهنگ هایی را باید پرورش بدهند؟

چگونه سهم از بازار را از غول های بزرگ تر میگیرند؟

و در آخر سوال اصلی ای که به دنبال جواب آن هستیم:

«چگونه رهبرانی که از مسیر خطی پیروی نمیکنند – نامقلدها، باعث رشد جهان میشوند؟»

برای سری دوم ایکس پی فکتوری با این سوال همراه ما باشید.

29 فروردين 1397

چگونه رهبرانی که از مسیر خطی پیروی نمیکنند – نامقلدها، باعث تغییر جهان میشوند؟

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.