اگر پست قبلی ما رو در مورد تاب آوری خونده باشید، این مطلب براتون قابل فهم تره.

اینجا میتونید ببینیدش: Link

حالا ما در این پست به جزئیات اون شش قسمت پرداختیم. یکی از اون جزئیات چشم انداز بود:

. چشم انداز

  • مهم‌ترین حوزه،

چشم‌انداز مربوط به نیت‌ها، اهداف و دیدگاه شخصی خودتان است. دلیل مهم‌تر بودن این حوزه از دیگر حوزه‌ها آن است که همه‌ی حوزه‌های دیگر به سمت آنچه شما می‌خواهید به آن برسید راهنمایی می‌شوند. وضوح در این حوزه باعث می‌شود هنگام مواجه شدن با انتخاب‌های دشوار قاطع باشید و هنگام مواجهه با چالش‌ها، چشم‌انداز خود را حفظ کنید. چه هدف شما به خانواده مربوط باشد، یا مربوط به کار و یا یک پروژه جانبی، مهم آن است که واضح و مشخص باشد.

  • وضوح باعث تمرکز شما می‌شود:

اگر کار خاصی برای فعالیت در آن زمینه نداشته باشید، به راحتی با جزییات بی‌اهمیت آشفته می‌شوید. چشم‌انداز درباره داشتن وضوح در زمانیست که همه چیز سخت‌ می‌شود، شما می‌دانید چه چیزی مهم است و چه چیزی مهم نیست پس متمرکز می‌مانید و به اهدافتان می‌رسید.

  • نام بازی سازگاری (تاب آوری) است:

سازگاری به این معنی است که تمام فعالیت‌های شما در کنار یکدیگر در راستای یک چشم انداز بزرگتر از خودتان و هدفمند بودن از طریق اهداف بلند مدت و کوتاه مدت انجام گیرند. اگر در این زمینه‌ها وضوح نداشته باشید، احتمال دارد برخی از اهداف شما با یکدیگر در تضاد باشند و در نتیجه موجب نا‌امیدی شود چراکه حرکت به سوی یک هدف، شما را از دیگر هدف‌ها دور می‌کند. در عوض اگر فعالیت‌های شما هم‌تراز شده باشند، هرکاری که انجام می‌دهید شما را به هدف نهایی‌تان نزدیک‌تر می‌کند، به شما کمک می‌کند تا شاهکاری را خلق کنید که دیگران غیر ممکن می‌پنداشتند.

 

 

رهبران با تجربه یاد گرفته اند که هر روز چشم اندازی که به آینده دارند را به روز رسانی کنند و نسبت به آن تصمیمات بزرگ و کوچکی میگرند که باعث میشود به هدفشان نزدیکتر شوند.

ادامه دارد...

11 شهریور 1396

شش حوزه تاب آوری که کمک میکند به شما در مقابل مشکلات با آگاهی ایستادگی کنید - چشم انداز

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.