وقتی میخواهیم تیم تشکیل دهیم، به تیم های دیگر نگاه میکنیم. برخی تیم ها هستند که خیلی عملکرد خوبی دارند، در حالی که یک سری شکست میخورند و کارهایشان با کیفیتی پایینی به سرانجام میرسد.

کارگروهی موثر هم زمان که آسان است، دشوار نیز هست. این دلیلی است که بسیاری تیم‌ها در تلاش‌اند تا به روابط، تعامل و انجام درست کارها برسند. موفقیت آن‌ها بستگی به این فاکتورها دارد.

کار تیمی تاثیرگذار، هم میتواند بسیار ساده باشد، و هم سخت. برای همین همه ی ما به دنبال این هستیم که با دقت در روابط و تعامل هایی که در تیم داریم، کارهای درستی و با کیفیتی انجام دهیم. 

اگر میخواهید که تیم شما موفقیت‌های بزرگی را تجربه کند، باید نیازهای اساسی آن را بشناسید و به آنها توجه کنید. در اینجا به اصولی اشاره خواهیم کرد که توسط آنها، به موفقیت چند قدم نزدیک‌تر خواهید شد.

کلید‌هایی به سوی موفقیت تیمی:

کار گروهی موفق، بنیاد یک تیم کارآمد است. و یک تیم موفق با این ده ترفند میتواند عملکرد بهتری داشته باشد:

  1. اعضای تیم هدف را میفهمند و به آن تعهد دارند. اینکه اعضای تیم بر روی جهت حرکت و ماموریتشان هم نظر باشند، باعث کارتیمی اثر بخشتری میشود. وقتی سازمان انتظارات مشخصی از کار تیم‌ها، اهداف، مسئولیت ها و خروجی‌ها داشته باشد، این شفافیت در تیم باعث نیرو دادن به افراد و رشد آنها میشود.
  2. جرات افراد از ریسک کردن. محیطی را برای تیم فراهم میکنند که آنها بتوانند ریسک های عاقلانه کنند. افراد تیم به یکدیگر اعتماد دارند. اعضای تیم به دلیل اینکه باهم هم نظر نیستند، تنبیه نمیشوند. نظر متفاوت مورد تایید و تشویق است.
  3. روابط آزادانه، صادقانه و با احترام. وقتی هم تیمیشان صحبت میکند، همه به او گوش میدهند. هرجا که متوجه نشوند، مستقیم سوال میپرسند. همه خیلی آزادانه و با احترام نظرشان را بیان میکنند و راه حل هایی که بنظرشان میرسد را ارائه میدهند.
  4. اعضای تیم احساس تعلق شدیدی به گروه خود دارند.
  5. اعضای تیم به عنوان افرادی منحصر به فرد دیده می‌شوند. دلیل تشکیل یک تیم این است که توانایی های مختلف مورد استفاده قرار بگیرند. پس هرچه تیم بتواند نظرهای متفاوتی را کنار هم بگذارد و تصمیمهای بهتری را بگیرد، برایش یک موفقیت محسوب میشود.
  6. از اعضای تیم خلاقیت، نوآوری و دیدگاه‌های متفاوت انتظار می‌رود. کسی ایده‌ی را مسخره نمیکند و همه میتوانند آزاده نظرشان را بیان کنند و شکست بخورند. بعد از آن دوباره کاری که کردند را بررسی کنند و بهبود ببخشند.
  7. تیم به صورت مداوم خود را مورد بررسی قرار میدهد. پس از بررسی دائما روندها رو بهبود میبخشد، تمرین میکند. به واضحی حالت نرم تیم مورد بحث قرار میگیرد و موانعی که باعث عدم پیشرفت آن در هر زمینه ای مانند استراتژی و استعدادهای درخشان در تیم میشود مورد بررسی قرار میگیرد.
  8. تیم در مورد روش‌های تشخیص، تجزیه و تحلیل و حل مشکلات کارهای گروهی به توافق رسیده است. اعضای تیم کسانی که مشکل ایجاد میکنند، لابی‌گری میکنند را پشتیبانی نمیکنند. مگر آنکه همه باهم در راستای حل مشکلات و اختلافات حرکت کنند.
  9. رهبری مشارکتی تمرین میشود. با جلسه‌ها، زمان واگذار کردن کارها، زمان تصمیم‌گیری و تعهدات، با ارزیابی پیشرفت، مسئول دانستن اعضای تیم و جهت دادن به اعضای تیم.
  10. اعضای تیم، تصمیمات با کیفیت بالایی را با همکاری یکدیگر می‌گیرند. پس از آنکه تصمیمی گرفته میشود، باقی اعضا با قبول داشتن و پشتیبانی کردن آن تصمیم سعی میکنند که آن را انجام دهند.

اگر یک تیم بتواند این ۱۰ عامل را به درستی اجرا کند، موفقیت و احساس سودمندی تیمی به دنبال آن خواهد آمد. تنها کارها نیستند که تیم را در راه پیشرفت خود به چالش می‌‌کشند، بلکه کنترل برقراری روابط موثر، ارتباط اثربخش و چیزهای کوچک که اعضای تیم به صورت روزمره درگیر آن هستند، باعث میشود که تیم عالی باشد. اگر اعضای تیم بتوانند به قله‌ها صعود کنند، می‌توانند سرافراز شوند.

حال شما نیز مواد تشکیل دهنده موفقیت را می‌دانید، چرا آن را تبدیل به واقعیت نکنید؟

 

منبع:

https://www.thebalance.com/tips-for-better-teamwork-1919225

25 مرداد 1396

۱۰ ترفند که به شما برای ارتقا کار تیمتان کمک میکند

موارد مرتبط

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.