Super User

Super User

پنج شنبه, 06 ارديبهشت 1397 ساعت 11:48

گفت و گوی چهارم

پنج شنبه, 30 فروردين 1397 ساعت 05:20

پویا لطفی

پویا لطفی، کارآفرین سریالی و بنیانگذار ایکس پی فکتوری با زمینه کاری در شرکت ها جهانی و استارتاپ ها می باشد.

کار حرفه ای خود را از شرکت LG با مدیریت یکی از واحدها شروع کرد. سپس به عنوان مدیر گروه صنعتی انتخاب مشغول به کار شد. در ادامه هم بنیانگذار و مدیرعامل استارتاپ ریحون شد. پس از آن دو استارتاپ در زمینه IoT و تامین مالی جمعی را پایه گذاری کرد. هم اکنون به عنوان مدیر بخش تامین کنندگان بامیلو مشغول به کار است.

آقای لطفی دارای مدرک MBA از دانشگاه آلتو و BBA از دانشگاه تهران می باشد.

رهبران تغییر، کسانی که ایده های بزرگی در سر دارند، کسانی که میتوانند این ایده ها را به عمل تبدیل کنند، چه کسانی هستند؟

رهبران استارتاپ ها، کسب و کارهای نوپا، کسانی که ریسک میکنند و وارد مسیر سخت کارآفرینی میشوند، چه ویژگی هایی دارند که آنها را از باقی جدا میکند؟

هنگامی که کاری را شروع میکنیم، سوالی که به ذهن همه ما خطور میکند، آیا ما میتوانیم یکی از آن افراد باشیم؟

انسان ها در طول زندگی در یک مسیر خطی رشد میکنند. یک سری قدم های تعریف شده که در هر سنی باید کارنامه ای از کارهای انجام شده را پر کرده و تحویل بدهند تا وارد مرحله بعد شوند. به این دسته از آدمها، "آدم های مقلد" می گویند، کسانی که با تقلید و رفتن مسیر خاکی موجود بر روی کوه، به نوک قله میرسند و موفق میشوند.

در مقابل این ها، آدمهای "نامقلد"، "نا سازگار" وجود دارند. کسانی که ریسک می کنند، مسیرهای سنگی دست نخورده را میبینند، کسانی که با مشکلات مواجه میشوند و برای آنها راه حل های خلاقانه ای پیدا میکنند. کسانی که میخواهند دنیا را همگام با رویاهای خود رشد دهند. مثال بارزی که مطمئنن به ذهنتان رسیده، الن ماسک است.

ما همگی ایده هایی خلاقانه ای داریم، که برخی فقط آنها را در ذهن خود نگه میداریم، یک سری آن را پیاده میکنیم و شکست میخوریم و دوباره به مسیر خطی زندگی بازمیگردیم، یک سری دیگر هم هستند که آنها را با موفقیت تبدیل به ایده ای عالی می کنند.

در سال 2008، چهار دانشجو به مشکلی کاملا واضح برخوردند. عینک. بسیار از دانشجویان در طول دوران دانشجویی عینکشان خراب میشد ولی به دلیل هزینه های بالا آن را عوض نمیکردند، یا حداقل یک ترم صبر میکردند و تا جایی که میتوانستند از عینکشان استفاده می کردند. در آن زمان یک شرکت بود که 80% مالکیت بازار عینک را داشت، و برای سود بیشتر عینک ها را با هزینه ی بالایی میفروخت. این چهار دانشجو که کلی قرض هم داشتند، ریسک کرده و تلاش کردند که با این مالک بازار مقابله کنند. نه دانشی در تجارت الکترونیک و نه آشنایی با تکنولوژی داشتند. آنها میخواستند استراتژی شرکت زاپس در زمینه کفش "کفش ها را برای امتحان کردن به درب خانه میفرستیم" را پیاده کنند. علاوه بر آن، با هر عینکی که خریداری میشد، یک عینک دیگر به کسانی که نیاز داشتند، میدادند. 

پس از تلاش های فراوان بالاخره در فوریه سال 2010 ساعت چهار صبح توانستند سایت خود را فعال کنند و شروع به کار کنند. پس از اینکه یکی از مجله های معروف مد جی کیو، به آنها نام "عینک های نت فلکس" را داد، رشد عظیمی کرده و با اینکه در کل انتظار داشتند که 2 یا 3 تا عینک بفروشند، هدف های یک سال خود را زدند.

رهبران این نوع شرکت ها، رهبرانی ریسک پذیر و خلاق هستند که در مقابل شرکت های بزرگی چون آمازون، گوگل و نایک می ایستند و سهم بازارشان را میگیرند. حتی این شرکت عینک سازی – واربی پارکر در رده بندی شرکت های نوآورانه، در رده ی اول جای گرفت. جدولی که هر سال شرکت هایی مانند گوگل، ... با هزاران کارمند خود در رده اول قرار میگرفتند.

حال در این شرکت ها، داشتن افرادی که بتوانند خلاق باشند، استراتژی های نوآورانه پیاده سازی کنند که بتوانند سهم بازار را از شرکت های بزرگ حوزه بگیرند بسیار مهم است.و مهم تر از کارکنان، رهبران این استارت اپ ها و شرکت ها هستند. رهبرانی که بتوانند، آنها را هدایت کنند و افرادشان را رشد دهند، تشویقشان کنند که نظراتشان را بیان کنند و مهم تر از همه تغییر ایجاد کنند.

حال اگر به بازار ایران بخواهیم نگاهی بیندازیم، در حوزه تجارت الکترونیک، شرکتی مانند بامیلو وجود دارد. این شرکت در حدود چهار سال پیش در بازاری که یکه تاز آن دیجیکالا بود شروع به کار کرد و کم کم با رشد سریع و بالایی که داشت توانست سهم از بازار قابل توجهی را از آن خود کند.

یکی دیگر از این استارتاپ ها، اسنپ است. ایده ای که بسیاری برای اجرای آن تلاش کردند و هنوز هم میکنند و شکست خوردند. اسنپ کم کم رشد کرد، و هم اکنون تبدیل به برندی مورد اطمینان و بزرگ شده است.

نامقلدها – کسانی که متفاوت از روند خطی حرکت میکنند –

چگونه شروع میکنند؟

چگونه ریسک میکنند؟

چگونه رشد میکنند؟

چگونه شرکت های نامقلد مقابل شرکت های تقلید کار خلاقانه عمل میکنند؟

چه فرهنگ هایی را باید پرورش بدهند؟

چگونه سهم از بازار را از غول های بزرگ تر میگیرند؟

و در آخر سوال اصلی ای که به دنبال جواب آن هستیم:

«چگونه رهبرانی که از مسیر خطی پیروی نمیکنند – نامقلدها، باعث رشد جهان میشوند؟»

برای سری دوم ایکس پی فکتوری با این سوال همراه ما باشید.

پنج شنبه, 20 مهر 1396 ساعت 06:14

رامتین منزهیان

رامتین منزهیان، دکترای امور مالی را از دانشگاه کلن آلمان اخذ کرده و در حوزه طراحی بازار سرمایه نیز تجربه همکاری با موسسات سرمایه‌گذاری و بانک‌هایی چون رویال بانک اسکاتلند (RBS) ،Boston Consulting Group (BCG)، بانک سرمایه‌گذاری بین‌المللی لازارد (Lazard) و شرکت KPMG را دارد.

پنج شنبه, 20 مهر 1396 ساعت 06:14

ژوبین علاقبند

او از رشته عمران دانشگاه خواجه نصیر فارغ التحصیل شد. در حدود دهه 60 در شرکت زیراکس شروع به کار میکند. در این بین از دانشگاه Insead فرانسه از رشته MBA فارغ التحصیل شده و به عنوان مدیرعامل زیراکس به ایران بازمیگردد.
هم اکنون رییس هیئت مدیره اسنپ و استراتژیست گروه ایران می‌باشد.

پنج شنبه, 20 مهر 1396 ساعت 06:12

Alireza Sadeghian

علیرضا صادقیان، کارآفرین باتجربه سریالی و هم بنیانگذار و عضو هیئت مدیره کسب و کار مدرن ایرانیان، شرکت نت برگ، که در سال 90 استارتاپ های تیک8 و چیلیوری را خریدند.

آقای صادقیان، هم بنیانگذار و عضو هیئت مدیره دراژه در زمینه غذا بوده است و در عین حال مشاوره ستاره کویر و کمپانی استیل بافق را نیز در رزرومه خود دارد.

مدرک کارشناسی مهندسی صنعتی خود را از دانشگاه علم و صنعت و مدرک MBA خود را از مدرسه کسب و کار کلمبیا دریافت کرده است.

پنج شنبه, 20 مهر 1396 ساعت 06:10

ساندیپ سانهی

ساندیپ سانهی، مدیر تجارت الکترونیک خاورمیانه گروه اینترنتی و مدیرعامل فعلی بامیلو است.

ساندیپ سانهی، کارآفرین سریالی که بنیانگذار لازادا، بزرگترین شرکت تجارت الکترونیک در آسیای جنوب شرقی می باشد، که توسط علی بابا

به میزان 1.5 میلیارد دلار خریده شد.

او قبل از لازادا به عنوان سرپرست بخش نوآوری وارد Ola شد و چهار بخش را تاسیس کرد. قبل تر از آن در بانک سرمایه گذاری سوییس در لندن و نیویورک مشغول بود.

دارای مدرک علوم کامپیوتر از کالج بوستون و MBA از دانشگاه INSEAD میباشد.

پنج شنبه, 20 مهر 1396 ساعت 06:08

بابک پیروز

بابک پیروز، اجرا کننده ی با تجربه که با بیش از 30سال تجربه جهانی در ایران، اروپا و آمریکا است. مدیر شرکت اعتبار سرمایه گذاری ایران می باشد.

او یک مهندس و اقتصاددان است، کسی که در زمینه انرژی هسته ای، مشاوره، مالی و رسانه کار کرده است.

پس از اینکه به ایران آمد، مقاله هایی در مورد کشور برای مجله های Business Week، LA Times و New York Times نوشت.

MBA خود را از مدرسه کسب و کار آلتو و مدرک مهندسی خود را دانشگاه بوستون دریافت کرد.

پنج شنبه, 20 مهر 1396 ساعت 06:04

شهرام شاهکار

شهرام شاهکار، رهبری با بیش از 12 سال سابقه کار جهانی در اروپا، آمریکا شمالی و خاورمیانه.

قبل از اینکه به عنوان مدیرعامل در اسنپ شروع به کار کند، به عنوان هدایت‌دهنده توسعه کسب و کار در دیجیکالا از ابتدا تا انتهای تحول این خرده فروشی را رهبری کرد. در دوران حضورش در SAP کانادا به عنوان یکی از افراد با استعداد جهانی SAP شناخته شد (یکی از 2% در میان 70هزار کارمند).

آقای شاهکار دارای مدرک علوم  کامپیوتر از دانشگاه منچستر و MBA مدیریت استراتژیک از UBC میباشد.

پنج شنبه, 20 مهر 1396 ساعت 05:57

محمدرضا سبحان

محمدرضا سبحان، کارآفرین سریالی با تجربه جهانی، فضای کارآفرینانه تیوان و مرحله قبلی شتاب دهنده را به عنوان بنیان گذار و مدیر عامل شروع کرد. او مجری شتاب دهنده know-tech که توانست آن با موفقیت در آلمان تاسیس کند.

او هم بنیانگذار کوبه و ورک شاپ معماری انکیدو بود و مشاور موسسه امنیت اجتماعی و Welfare بوده است.

آقای سبحان دارای مدرک کارشناسی ارشد معماری از دانشگاه آزاد و مدرک MBA از دانشگاه تهران می باشد.

صفحه1 از6